Skip to main content

Wirtualny spacer

Zachęcamy do kontaktu z naszą firmą, a z przyjemnością wykonamy dla Państwa najwyższej jakości wirtualny spacer po Państwa obiekcie. Może to zaprocentować znaczącym wzrostem zainteresowania oferowanymi produktami czy usługami. W sytuacji, gdy standardem jest publikacja wysokiej jakości zdjęć, warto wyróżnić się przy pomocy zdjęć 360 stopni.

Co ważne, wykonane przez nas zdjęcia 360 stopni mogą być przeglądane nie tylko na komputerze, ale również na urządzeniach mobilnych. Bez żadnych problemów mogą je Państwo otworzyć również na ekranie tabletu czy smartfona – i zawsze będą robiły pozytywne wrażenie.

Każdy przedsiębiorca dzisiaj doskonale wie, że aby zbudować mocną pozycję na rynku musi on pokonać konkurencję przyciągając klientów. Jak to zrobić? Poniżej podamy ważną wskazówkę, która spowoduje znaczy wzrost prestiżu i oglądalności firmy.

Misja: klienci

Co zazwyczaj robimy, aby przyciągnąć nowych klientów i utrzymać starych? Przede wszystkim oczywiście stale poszerzamy swoją ofertę, proponujemy nowe, innowacyjne, ciekawe rozwiązania oraz dbamy o dobre kontakty z klientami. Niestety jednak nic z tego nie będzie, jeśli klienci nie dowiedzą się o nas.

Dlatego też wykorzystujemy różne techniki reklamy, aby pokazać swoją firmę. Do jednych z obowiązkowych punktów w tym zakresie należy zaistnienie firmy w przestrzeni wirtualnej. A zatem konieczna jest odpowiednio pozycjonowana, ciekawa strona internetowa, bogate w informacje i opinie wizytówki Google. To natomiast, w co jeszcze dodatkowo warto zainwestować, to wirtualny spacer po firmie. O co dokładniej tu chodzi?

q

Google street view w służbie reklamy

Otóż każdy z nas kojarzy zapewne wizytówkę google, która pokazuje się, kiedy najedziemy kursorem myszy na dany wynik wyszukiwania. Przykładowo szukając salonu fryzjerskiego w Warszawie i najeżdżając myszką na pierwszy wynik np. fryzjernię „kosmos”, wyskakują nam z boku dane firmy, zdjęcia salonu, telefon. To są wizytówki google i o to trzeba dbać, ponieważ właśnie w ten sposób wybierają nas klienci.

Ich uwagę przyciągają przede wszystkim zawsze opinie oraz zdjęcia. Jeśli to ich zaciekawi, a także opis na stronie będzie w porządku, to decydują się oni zadzwonić na podany numer telefonu.

Warto jednak ten proces jeszcze bardziej usprawnić i wprowadzić zdjęcia 360 stopni i google street view. Wówczas profesjonalny fotograf robi zdjęcie 360 stopni w naszej firmie a następnie podczepia je niejako do wizytówki Google oraz do Google maps. Oznacza to, że jeśli klient wejdzie a wizytówkę albo mapy, to będzie miał możliwość od razu zobaczenia dokładnie całego wnętrza. Co nam to daje?

Zalety wirtualnego spaceru

No właśnie – klient będzie się czuł, jakby się przespacerował po naszej firmie, zobaczy dokładnie, jak ona wygląda w środku i na zewnątrz i.. co nam z tego przyjdzie?

1) możliwość pokazania oryginalnego wnętrza

Przede wszystkim wiadomo – wielu rzeczy nie da się przekazać słowami a obrazy zawsze są bardziej sugestywne. Im bardziej realne i 3d, tym bardziej wpływające na podświadomość. Wyobraźmy sobie właśnie, że prowadzimy restaurację, której naprawdę dużą zaletą jest piękny wystrój w stylu ludwikowskim. Jeśli zamieścimy na stronie zdjęcia 360 stopni pięknych wnętrz, na pewno zdobędziemy więcej klientów niż gdyby to miał być suchy opis. Tę zaletę na pewno docenią właśnie wszelkie restauracje, puby, sale ślubne, weselne, hotele, pensjonaty.

2) zbudowanie zaufania i poczucia swojskości

Wiadomo – każdy z nas lepiej reaguje, jeśli wie, co zobaczy. Jeśli zatem będziemy mogli odbyć wirtualny spacer po pensjonacie wypoczynkowym, wyobrazić sobie, jak rozmieścimy poszczególnych członków rodziny w pokojach i jeszcze na dodatek przeczytamy opinie, że zdjęcia 360 stopni w pełni odpowiadają rzeczywistości, to istnieje duża szansa, że zaufamy danemu pensjonatowi. Tak samo postąpi bez mała każdy człowiek.

3) łatwiejsza lokalizacja w przestrzeni

Jeśli tylko nasza firma nie jest naprawdę ogromnym koncernem, to często może być trudno ją znaleźć tylko na podstawie adresu. Tymczasem jeśli klient wchodząc na Google street view będzie miał możliwość obejrzenia sobie dokładnie całej trasy do naszej firmy, zobaczenia, jak wygląda wejście, to na pewno chętniej skorzysta z oferty. W końcu nikt z nas nie lubi tracić czasu na poszukiwaniach.

Jak zrobić wirtualny spacer?

Jak zatem widać – wirtualny spacer po firmie zdecydowanie się opłaca. Tym bardziej, że jego wykonanie nie kosztuje nas wcale bardzo dużo. Generalnie bowiem tylko zatrudniamy rekomendowanego przez Google fotografa, który wykona zdjęcia 360 stopni oraz skompletuje wirtualny spacer a następnie informatyka, który podepnie to pod Google street view oraz wizytówkę, a także naszą stronę. Co istotne -nie ma żadnej opłaty za sam fakt umieszczenia w tych miejscach wirtualnego spaceru i utrzymania ich tam.